شرکت تأمین سرمایه دماوند (سهامی عام)

پست الکترونیک :

[email protected]

خیابان نلسون ماندلا ، خیابان
طاهری ، پلاک ۱۸

تلفن تماس :

021-22041258

گزارشی از فعالیت های شرکت تامین سرمایه دماوند در اولین ماه های تاسیس

به نقل از وبسایت خبری بورس24 دکتر  انصاری در خصوص گزارشی از فعالیت های تامین سرمایه دماوند در اولین ماه های تاسیس اظهار داشتند؛ تاسیس صندوقهای سرمایه گذاری با توجه به الزام ارایه صورت مالی حسابرسی شده جهت اخذ موافقت اصولی تاسیس صندوقها از سازمان بورس و برنامه ریزی لازم جهت ارایه درخواست موافقت اصولی دو صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت را پس از حسابرسی صورتهای مالی انجام شده است.

اخیراً چند مجوز جدید از سازمان بورس دریافت کردید آغاز به کار شرکت تامین سرمایه دماوند چگونه کلید خورد؟

 فعالیت شرکت از اوایل فروردین سال جاری همزمان با انتشار آگهی تاسیس شرکت آغاز شده است. در شش ماه اول فعالیت شرکت مقدمات فعالیت شرکت نظیر جذب نیروی انسانی و اخذ مجوزات لازم از سازمان بورس فراهم گردید. یکی از مهمترین موضوعات در ابتدای فعالیت شرکت تمدید مجوز تاسیس شرکت بود.  با توجه به اینکه مجوز تاسیس شرکت تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ اعتبار داشت و از آنجا که فرآیند ثبت صورتجلسه مجمع موسس شرکت به دلیل سهامی عام بودن و تعداد زیاد سهامداران به طول انجامید، بعد از انتشار آگهی تاسیس، اقدام به ارائه درخواست جهت تمدید مجوز تاسیس توسط شورای عالی بورس نمودیم. پس از صدور این مجوز ، درخواست صدور مجوز فعالیت را به سازمان بورس ارائه نمودیم  و تاریخ ۲۵ خرداد سال جاری مجوز فعالیت شرکت صادر گردید. مجوزهای مشاور عرضه و مشاور پذیرش در مرداد ماه و مجوز سبدگردانی نیز  در اوایل مهرماه صادر گردید.

 وضعیت سودآوری شرکت چگونه است ؟

با توجه به پیش‌بینی که از زمان­بر بودن اخذ مجوزات فعالیت داشتیم جهت مدیریت منابع در اختیار و مطابق اساسنامه شرکت اقدام به سرمایه‌گذاری منابع شرکت در صندوق­های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نمودیم.  در نتیجه سود خالص شرکت مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده معادل ۱۷.۷ میلیارد تومان محقق گردید.  با احتساب ارزش افزوده شناسایی نشده واحدهای صندوقهای درآمد ثابت معادل 17.2 میلیارد تومان، جمعاً حدود ۳۵ میلیارد تومان تا پایان شهریورماه سود و ارزش افزوده محقق گردیده است. با آغاز فعالیت شرکت در بخش­های اصلی فعالیت نظیر تاسیس صندوق­های سرمایه­گذاری، تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق بدهی، منابع مذکور در این فعالیت­ها به کار گرفته خواهد شد.

در خصوص فعالیت­های شرکت طی چند ماه گذشته توضیح دهید.

 فعالیت های شرکت در دوره ۵ ماه و ۲۲ روزه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور به شرح زیر است :

 در بخش خدمات مشاوره پذیرش با چند شرکت جهت پذیرش در بورس قرارداد منعقد گردیده که جزئیات آن به صورت‌های مالی شرکت افشا گردیده است .

در حوزه ارزش­گذاری نیز ارزش گذاری یک شرکت و یک پروژه در حال انجام است.

 در خصوص تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری با توجه به الزام ارائه صورت مالی حسابرسی شده جهت اخذ موافقت اصولی تأسیس صندوقها از سازمان بورس، برنامه‌ریزی لازم جهت ارائه درخواست موافقت اصولی دو صندوق سرمایه­گذاری با درآمد ثابت را پس از حسابرسی صورتهای مالی انجام داده ایم .

با توجه به الزامات سازمان بورس در خصوص حداقل سرمایه شرکت‌های تامین سرمایه، سرمایه شرکت باید ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد در خصوص این افزایش سرمایه در حال انجام هماهنگی­های لازم با سهامداران عمده شرکت هستیم تا پس از آن نسبت به آغاز فرآیند قانونی افزایش سرمایه اقدام کنیم.

پذیرش رکن بازارگردانی دو صندوق درآمد ثابت انجام گرفته و این دو صندوق در مرحله اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس هستند.

مشارکت در تاسیس یک صندوق املاک و مستلات در دستور کار قرار دارد. با توجه به جدید بودن این نوع صندوق­ها درخواست تاسیس این صندوق با مشارکت شرکت­های تابعه هلدینگ مالی سینا به سازمان بورس ارسال شده است.

در بخش خدمات تامین مالی مذاکراتی با چند شرکت در خصوص انتشار اوراق بدهی در حال انجام است که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی لازم انجام خواهد گرفت.

یکی از پتانسیل­های تامین سرمایه دماوند عدم وجد سهامدار بانکی در ترکیب سهامداران شرکت است. این موضوع امگان گسترش بیشتر فعالیت شرکت در تاسیس صندوق­های سرمایه­گذاری را در مقایسه با سایر شرکت­های تامین سرمایه فراهم می ­کند.